Svatební trendy 2018 podle YES & YES

Komentáře (1301)

Svatební trendy 2018 podle YES & YES

Holky ze svatebního studia Yes&Yes patří u nás mezi jedny z nejpovolanějších, které dokáží kombinací vašich představ, trendů a tradic vytvořit ten nejnezapomenutelnější moment v životě. I když samy říkají, že slovo trend nemají úplně rády, protože u svateb to tak docela neplatí, jsou to podle nás právě ony, které je u nás tak trochu nastavují. Proto jsme je vyzpovídaly a přinášíme Vám přehled trendů pro letošní svatební sezónu dva osmnáct.

YES YES

Jaké svatební šaty tuto sezónu letí?

Nevěsty volí čím dál tím víc vzdušnější a lehčí, bez zbytečných spodniček a obručí. Hodně oblíbené jsou šaty s krajkovými vršky, dlouhými rukávy nebo holými zády. Důležité je, aby šaty nevěstě dobře seděly a lichotily její postavě.

svatební šaty

svatební šaty

Foto: Julia Victoria Photography

svatební šaty

Foto: Teru Menclová

Jaký zvolit make-up?

V líčení jsou trendy, dá se říct, stejné. Ideální je vždy podtrhnout přirozenou krásu nevěsty a myslet na to, že kamera nebo fotoaparát vždy o cca 50% make-upu ubírá. Nevěsty často volí zvýrazněné oči a rty nalíčené v odstínech nude.

svatební make-up

svatební make-up

Foto: Barbora Bistiak

svatební make-up

Foto: Julia Victoria Svobodová

Co s vlasy?

Účesům čím dál tím víc vévodí ležérní vlny, nebo tzv. messy doll, rozcuchané drdoly. Nic uhlazeného.

svatební vlasy účes

svatební vlasy účes

Foto: Eli K. Photography

svatební vlasy účes

Foto: Mirek Žebrák photo & video

Nemůžeme zapomenout ani na ženichy. Jaké obleky jsou nyní trendy?

Ženiši také čím dál častěji volí uvolněnější varianty. Místo klasických obleků oblékají vestu s kalhoty a košilí. Nebo třeba pouze kalhoty a košilí s vyhrnutými rukávy, kterou doplní například výraznými kšandami.Závisí to především na typu a stylu svatby. Skvěle vypadá i kombinace jinak barevného saka a kalhot.

ženich

ženich

Foto:Teru Menclová

ženich

Foto: Lukáš Korynta

Sledujete trendy i mezi svatebními místy?

Oblíbená místa jsou v místa v přírodě nebo stále častěji vznikající svatební místa, kde se může odehrávat vše najednou; obřad, hostina, večerní zábava a následné přespání všech svatebčanů. Kdy si pohromadě užijí společně strávený víkend.

svatební místo

svatební místo

Foto: Teru Menclová

svatební místo

Foto: Teru Menclová

svatební místo

Foto: Julia Victoria Svobodová

Svatební hostina? Trendy nebo dodržování tradic?

V dnešní době, je to s výběrem jídla a cateringu trochu složitější. Každý si více hlídáme to, co chceme nebo můžeme jíst, a tak je tato položka jednou z nejdiskutovanějších. Při řešení otázky cateringu se musí zohlednit místo svatby. Někdy si pár vybere místo bez jakéhokoli zázemí, někdy vybrané svatební místo dokonalé zázemí má, ale nechce do něj vpustit catering nikoho jiného. Budoucí novomanželé volí svatební catering podle toho, co mají nejraději a je pravdou, že klasické 4 chodové menu vídáme na svatbách už jen po málu a nejčastější varianta je společná polévka, po které následuje raut.

svatební hostina catering

svatební hostina catering

Foto: Couple of Prague

svatební hostina catering

Foto: Julia Victoria Svobodová

svatební hostina catering

Foto: Couple of Prague

Jaký styl oznámení a pozvánek zvolit?

Pozvánky jsou, i přes dnešní online dobu, oblíbené stále v tištěné podobě. Často připravujeme jednoduchou kartičku se svatebním oznámením, kde jsou základní informace - jména, místo, datum a čas svatby. Ostatní údaje jako jsou informace o dress codu, ubytování, darech atd. se posílá dodatečně formou newsletterů nebo svatebních webů. Další variantou je oznámení s více kartičkami různých velikostí, na kterých naleznete veškeré potřebné informace.

svatební oznámení pozvánky

svatební oznámení pozvánky

Foto: Eli K. Photography

svatební oznámení pozvánky

Foto: Couple of Prague

Jaká barva je letos nejvíce IN?

Výběr barev se většinou odvíjí od ročních období, ve kterém se svatba koná. My vždy doporučujeme vybrat širší paletu barev nebo jednu barvu ve více odstínech. Barevné tóny se pak opakují v květinové výzdobě, v dekoracích nebo například v dress codu hostů. Naopak vůbec nevadí, pokud se rozhodnete, že v barevné paletě dekorací na vaší svatbě, budete počítat jen s barvou přírodních materiálů (dřevo, kámen, zeleň), které rozsvítíte svatební bílou barvou.

svatba barevná paleta

Jaké trendy z minulých let jsou podle Vás už pryč?

Tato svatební sezóna se už se pomalinku odvrací od typického rustiku jak ho známe tady u nás v Čechách. Upouští se od trendu zavařovaček, které se používaly jako vázy nebo nádoby na svíčky. Také hodně oblíbené dřevěné kulatiny, které zdobily svatební tabule, sweetbary a různá zákoutí už zůstávají spíše na chatách než na svatbách.

Který z trendů je Váš oblíbený? 

My máme hodně rády industriální prostory nebo prostory, kde nic moc není a můžeme se si ho přetvořit k obrazu svému. To je pro nás vždy velká výzva.

Každá svatba, na které se podílíte, je jedinečná. Kde se inspirujete?

Inspiraci čerpáme všude kolem nás a také na sociálních sítích jako je Instagram a Pinterest. Rády se inspirujeme z věcí, které tak úplně nejsou svatební, ale my je právě na svatbu použijeme nebo si je ke svatebnímu účelu upravíme.

Jaké tipy a rady byste daly nevěstám, které začínají s plánováním vlastní svatby?

Aby se nebály uspořádat si svatbu podle svých představ, protože v téhle době není nic nemožné. A také, aby si stanovily priority, protože to jim usnadní celé svatební plánovaní a rozhodování. A především, aby nezapomínaly na to si to užít. 

My holkám moc děkujeme za všechny tipy a rady a doufám, že pro Vás budou inspirací!

PS: A nezapomeňte, že „..jediná věc, která nikdy nevyjde z módy, je láska.“

carrie bradshaw citát

1301Komentáře

SERWIS TECHNICZNY CYFROWEJ TELEWIZJI

Już niedługo operator telewizji satelitarnej Canal Plus zmienia układ kanałów w swoich dekoderach cyfrowych. Na początku listy pojawią się kanały Canal+ Premium oraz własne kanały tematyczne Canal+ Kuchnia i Canal+ Domo w celu promocji wyższych pakietów abonamentowych. Sprawą podłączenia dekodera i montażu anteny satelitarnej zajmuje się autoryzowany serwis anten Cyfra® oraz instalatorzy rekomendowani przez salony firmowe /Babice, Zielonka, Wołomin, Pruszków, Podkowa Leśna, Legionowo, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki, Piastów, Sulejówek, Ożarów Mazowiecki, Marki, Płochocin, Komorów, Mińsk Mazowiecki, Konstancin, Otwock, Łomianki, Warszawa, Błonie, Raszyn/